Papoušek šedý- Žako kongo

(Psittacus erithacus)

Jedná se o Afrického popouška který dorůstá až 35cm. v přírodě žije v lesních oblastech Guineje, v Sieře Leone, Libérii, Pobřeží slonoviny, v Kongu a Angole. V napodobování lidských slov, různých zvuků a melodií se mu nic nevyrovná. Dožívá se přes 70 let. Je to jeden z nejinteligentnějších popoušků na světě. naučí se vyslovovat až 250 slov. Nejvhodnější pro mluvení jsou uměle odchovaná mláďata, ze kterých se stávají společníci pro člověka na celý život.

Krmení: směs semen pro velké papoušky s přídavkem ovoce a zeleniny.

0 0 0 0 0

Amazoňan modročelý

(Amazona aestiva)

Tento Jihoamerický papoušek dorůstá délky až 37 cm. V přírodě obývá severovýchodní Brazílii, Paraguay a severní Argentinu. rozlišujeme dvě formy: Severní- Aestiva a Jížní- Xanthopteryx. Jsou vhodní, jak do chovu, tak na mluvení do bytu. Nejvhodnější jsou ručně dokrmená mláďata, která si na svého ošetřovatele velmi rychle zvyknou. Naučí se vyslovovat slova i napodobovat melodie.

Krmení: směs zrní pro velké popoušky + ovoce a zelenina.

0 0 0 0 0

Ara Ararauna

(Ara Ararauna)

Tento papoušek dosahuje velikosti až 85cm. Pro svou inteligenci, krásné vybarvení a krotkost jsou velmi oblíbenými společníky člověka. Je z Ar nejinteligentnější a nejpřítulnější. Mladí ptáci se snadno ochočí, naučí se napodobovat různé zvuky, hvízdat melodie a reprodukovat slova. Pro tyto kladné vlastnosti se chová např. jednotlivě doma v bytě.

Krmení: směs semen pro velké papoušky s přídavkem ořechů, ovoce a zeleniny.

0 0